IMAGINARIOS, LOS

IMAGINARIOS, LOS

HARROLD, A. F.

16,90 €
IVA incluido
Editorial:
BLACKIE BOOKS
Año de edición:
2017
Materia
Novela juvenil
ISBN:
978-84-16290-88-8
Páginas:
240
Encuadernación:
Cartoné

Rudger es el mejor amigo de Amanda. Rudger no existe, pero nadie es perfecto. Solo Amanda puede ver a su amigo imaginario. Pero un día el señor Bunting llama a su puerta. Y quiere llevarse a Rudger. Algunos dicen que Bunting se alimenta de amigos imaginarios. La única solución es que Rudger huya solo. Pero ¿puede un amigo imaginario sobrevivir sin alguien que le imagine?

Una historia extraordinaria sobre la pérdida, la compañía y la identidad. Para los fans de Roald Dahl y Neil Gaiman.

«He tenido la suerte de descubrir de adulto el libro que me habría encantado leer de niño.»
J. A. Bayona

Artículos relacionados

  • NACIDOS PARA SER BREVES
    MATA, TONI
    ¿Y si la única manera de controlar la sobrepoblación mundial fuera arar suburbios enteros, habitantes incluidos? En el cielo, un contador indica que la población mundial está a punto de llegar a su límite: los 10.000 millones. Todo el mundo trabaja deprisa porque saben que el suburbio menos productivo será arado de arriba abajo. Todo el mundo será aniquilado. La única manera de...
    En stock

    16,95 €

  • EL CHICO DE LA ÚLTIMA FILA
    RAÚF, ONJALI Q
    La amistad no conoce fronteras.Ahmet acaba de llegar nuevo al colegio y no puede comunicarse con nadie. Después de regalarle muchos caramelos, él y yo nos hemos hecho muy amigos. Es un buen chico. Me ha contado que viene de Siria y que sus padres se han quedado atrás. Estos días las noticias dicen que levantarán las fronteras de Londres, pero entonces ¿cómo van a reunirse con A...
    En stock

    14,90 €

  • ALFAGANN ÉS FLANAGAN
    MARTIN ANDREU / RIBERA, JAUME
    Una companya de classe del grup de les Cossos Deu desapareix i el pare de la noia ofereix al Flanagan una quantitat considerable de diners perque` esbrini si la seva filla esta` be´. En aquesta aventura, el Flanagan s'enfronta amb l'ene`rgica Blanca, e´s assetjat per la Vanessa i perseguit per un Xarxeneguer disposat a convertir-se en el seu millor amic. Espantat en descobrir c...
    En stock

    11,95 €

  • DIGUEU-ME JU
    VILLANUEVA I PERARNAU, MURIEL
    El bullying vist des d'una part nova: la de l'abusadora.El mateix dia que la Ju és expulsada temporalment de l'institut per haver perpetrat una situació de bullying greu, els seus pares li confessen que és adoptada. La Ju decidirà emprendre un viatge a la recerca dels seus orígens i, de pas, descobrir qui és ella mateixa. Muriel Villanueva, autora d'una vintena de llibres, ha e...
    En stock

    14,90 €

  • NO TE'N RENTIS LES MANS, FLANAGAN
    MARTIN ANDREU / RIBERA, JAUME
    El Flanagan empre`n una perillosa investigacio´ per demostrar la innoce`ncia d'un rival amoro´s, de rac¸a gitana, que ha sigut detingut per la policia i acusat d'assassinat. Mentrestant, al seu barri, on s'acumulen les deixalles per la vaga d'escombriaires, una insurreccio´ racista esta` en plena ebullicio´. ...
    En stock

    11,95 €

  • EL LLIBRE DE LA POLS 2. L'ALIANÇA SECRETA
    PULLMAN, PHILIP
    La novel·la s'inicia quan la protagonista, la Lyra, te´ vint anys, estudia a la universitat i viu al Jordan College d'Oxford. La seva vida transcorre amb una aparent normalitat, pero` la seva prese`ncia e´s amenac¸ada pel creixent poder del Magisterium. La noia e´s convidada a unir-se a una expedicio´ juntament amb diversos especialistes, que viatjara` a una remota regio´ de la...
    En stock

    19,90 €

Otros libros del autor

  • CANÇÓ DE MOLT LLUNY, UNA
    HARROLD, A. F.
    En NICK té un secret. Al soterrani de casa seva sona una cançó misteriosa. I val més que no ho sàpiga ningú, d’on surt aquesta música. Cada dia a classe veu la FRANK, una nena que també té un secret. Se sent sola, però no ho vol dir a ningú. Una tarda, en Nick descobrirà el secret de la Frank. I ella, el d’en Nick. Però tots els secrets contenen perills: en aquest soterrani h...
    En stock

    16,90 €

  • IMAGINARIS, ELS
    HARROLD, A. F.
    En Rudger és el millor amic de l'Amanda. En Rudger no existeix. Només l'Amanda pot veure el seu amic imaginari. Però un dia apareix el senyor Bunting. Vol emportar-se el Rudger. Alguns diuen que Bunting s'alimenta d'amics imaginaris. L'única solució és que Rudger fugi sol. Però, pot un amic imaginari sobreviure sense algú que l'imagini? Una història extraordinària sobre la pèr...
    En stock

    16,90 €

  • CANCIÓN DE MUY LEJOS, UNA
    HARROLD, A. F.
    Nick tiene un secreto. En el sótano de su casa suena una canción misteriosa. Cada día en clase ve a Frank, una niña que también tiene un secreto. Se siente sola, pero no quiere contárselo a nadie. Una tarde, Nick descubrirá el secreto de Frank. Y ella, el de Nick. Pero todos los secretos entrañan peligros: en ese sótano hay ventanas que dan a otros mundos y seres que desean atr...
    Pídenoslo y lo tendremos en breve

    16,90 €